Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe jest to 6 etapowa procedura pielęgnacji skóry. Wykorzystująca działanie  aktywnego wodoru do walki z wolnymi rodnikami i zanieczyszczaniami skóry. Bezbolesna, bezinwazyjna i bezpieczna metoda oczyszczania skóry twarzy, szyi, dekoltu. Podczas zabiegu oczyszczania wodorowego dostarczamy skórze wielu składników aktywnych, antyoksydacyjnych, złuszczających, dotleniających i odżywczych, które dogłębnie oczyszczą skórę, złuszczą martwy naskórek, dotlenią  komórki oraz dadzą efekt liftingu. 

Na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego i jak wygląda?
Do wykonania oczyszczania wodorowego wykorzystujemy urządzenie AquaPeel H2. Zabieg ten polega na dogłębnym oczyszczeniu skóry, złuszczeniu martwego naskórka, usunięciu wolnych rodników, dotlenieniu oraz nawilżeniu skóry. Urządzenie wykorzystuje technologię hydrabrazji, infuzji, ultradźwięków i fali radiowej.

Pierwszym etapem zabiegu jest usuwanie wolnych rodników. Wolne rodniki są jedną z przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry.  Zastosowanie głowicy z aktywnym wodorem pod ciśnieniem, z której woda jest wtłaczana i odprowadzana pozwala na oczyszczenie porów skóry, wyłapanie reaktywnych form tlenu, które wiążą się z jonami wodoru i są usuwane w postaci wody oraz tlenu. Skóra po zabiegu pozostaje sucha i świeża.

Eksfoliacja – jej głównym zadaniem jest złuszczenie martwego naskórka aby substancje aktywne w łatwiejszy sposób mogły dotrzeć do skóry właściwej. W zabiegu oczyszczania wodorowego wykorzystujemy mieszankę kwasów Medical Deep Cleaning Liquid. Skład koncentratu to: kwas glikolowy, migdałowy, mlekowy, jabłkowy. Odpowiednio dobrane stężenia kwasów pozwalają na ich aplikacje przez cały rok.

Kolejnym etapem jest dotlenienie skóry, w tym etapie wykorzystywana jest głowica podciśnieniowa, wprowadzająca przyswajalny czysty tlen w głębsze warstwy skóry. W tym celu stosowany jest preparat Medical Oxygen Liquid Water. Działa bakteriobójcze, przeciwzapalnie, a odpowiednio dotleniona skóra staje się promienna i wygląda młodziej. Czysty tlen poprawia mikrocyrkulację i jest niezbędny w procesie powstawania elastyny oraz kolagenu. 

Infuzja substancji aktywnej, etap ten jest wykonywany specjalną autorską głowicą, umożliwiającą dyspersję substancji aktywnej w roztworze o działaniu antyoksydacyjnym tzw. „czasowa laminacja” . Antyoksydanty czyli przeciwutleniacze, chronią skórę przed powstawaniem reaktywnych form tlenu – wolnych rodników. Wolne rodniki atakują i niszczą komórki cementu międzykomórkowego, prowadząc do zwiększenia przeznaskórkowej utraty wody oraz przyspieszają degenerację włókien kolagenu i elastynyJest to bardzo ważny etap w oczyszczaniu wodorowym, zabezpieczenie skóry przed powstawaniem nadmiaru wolnych rodników i ochrona skóry przed czynnikami zewnętrznymi.

Po dokładnym rozprowadzeniu na skórze składników aktywnych chroniących przed nagromadzeniem wolnych rodników następuje proces wtłaczania substancji aktywnych. Skóra jest dogłębnie oczyszczona oraz rozluźnione są przestrzenie międzykomórkowe, składniki aktywne mogą w łatwiejszy sposób penetrować do skóry właściwej. Aby zwiększyć efektywność zabiegu, stosuje się głowicę emitującą ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Odpowiednia częstotliwość doprowadza do  drgania komórek i ich tarcia – powoduje to efekt termiczny. Następuje relaksacja struktur skórnych, odprężenie mięśni i pobudzenia krążenia. Takie działanie ma wpływ na wzrost metabolizmu komórkowego oraz regenerację komórkową. 

Na zakończenie zabiegu zastosowany jest lifting bipolarną falą radiową. Prąd o wysokiej częstotliwości wywołuje efekt termiczny w tkance. Działa na głębokość ok 4 mm, powodując stymulację i napięcie włókien kolagenowych. Skóra po zabiegu staje się bardziej elastyczna i napięta. 

Dla kogo jest zabieg AquaPeel H2 – oczyszczanie wodorowe?

Zabieg można zastosować do każdego typu skóry, szczególnie polecany jest on do 

 • skóry tłustej, z zaskórnikami, z rozszerzonymi porami, 
 • skóry szarej, zmęczonej, 
 • skóry odwodnionej, z pierwszymi oznakami starzenia.

Efekty po zabiegu oczyszczania wodorowego: 

 • neutralizacja wolnych rodników
 • dogłębne oczyszczenie i zwężenie porów 
 • złuszczenie warstwy rogowej 
 • zahamowanie nadprodukcji sebum
 • dotlenienie i nawilżenie skóry
 • odzyskanie blasku i wyrównanie kolorytu skóry 
 • wzrost metabolizmu skóry oraz stymulacja włókien kolagenowych i elastynowych 
 • poprawa jędrności 

 

Jak często należy wykonywać oczyszczanie wodorowe?

Zabieg oczyszczania wodorowego należy wykonywać co 3-4 tygodnie. Zalecana seria to 3-5 zabiegów. Oczyszczanie wodorowe można stosować w połączeniu z innymi zabiegami oraz jako pojedynczy zabieg bankietowy.

Zalecenia po zabiegu oczyszczania wodorowego:

Po zabiegu oczyszczania wodorowego należy pamiętać o stosowaniu filtra przeciwsłonecznego (min 30 SPF), nie korzystaniu z basenu i sauny przez 3 dni po zabiegu oraz nie nakładaniu makijażu przez 3 godziny po zabiegu. 

Przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego:

 • ciąża
 • rozrusznik serca i inne metalowe elementy w ciele 
 • aktywne choroby skóry 
 • zakażenia wirusowe, bakteryjne, grzybicze (w tym aktywna opryszczka)
 • choroby przewlekłe (cukrzyca, epilepsja, nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu)
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Adres salonu

Inna Klinika Piękna
Senatorska 24, 30-106 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
09:00 - 16:00
Niedziela
zamknięte