Body Shaping

Cellulit jest to defekt tkanki tłuszczowej, który polega na zmianach obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowych tkanki podskórnej. Zewnętrznie natomiast objawia się w postaci nieregularnych guzków, zgrubień, nierównej i pofałdowanej skóry ud, bioder, pośladków, okolic kolan, ramion czy brzucha. Obraz ten określa się często mianem tzw. „skórki pomarańczowej”.

Szacuje się, że w dzisiejszych czasach cellulit dotyczy 85-98 % kobiet i nazywany jest wręcz „chorobą cywilizacyjną”. Przyczyny powstawania cellulitu są bardzo różne. Wśród głównych przyczyn powstawania cellulitu wymienia się zaburzenia czy zmiany hormonalne (dojrzewanie, ciąża, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych), nieprawidłową dietę bogatą w tłuszcze, węglowodany i sól oraz brak aktywności fizycznej.

W celu usuwania cellulitu stosuje się obecnie wiele różnych metod. Na początku należy wspomnieć, że najważniejsze, to ograniczenie czynników wpływających na rozwój cellulitu a następnie wdrożenie metod profilaktycznych. Profilaktyka jest o tyle ważna, że metody usuwania zaawansowanych stadiów cellulitu są ograniczone i mało skuteczne.

Wśród najczęściej stosowanych metod usuwania cellulitu są więc mezoterapia igłowa i mikroigłowa (link do mezoterapia igłowa i mikroigłowa), drenaże limfatyczne oraz masaże ssące i próżniowe.

W gabinecie INNA Klinika Piękna proponujemy Państwu usuwanie cellulitu wszystkimi wyżej wymienionymi metodami:

 • Body Shaping – masaż próżniowo – ssący, którego celem jest rozmasowanie partii ciała dotkniętych cellulitem, usprawnienie krążenia tkankowego, dotlenienie i ukrwienie tkanki podskórnej i skóry oraz odprowadzenie szkodliwych produktów przemiany materii do węzłów chłonnych i następnie do wątroby i wydalenie ich z organizmu; efektem serii zabiegów jest usunięcie widocznych oznak cellulitu,
 • mezoterapia mikroigłowa – poprzez liczne nakłucia w skórze (w zabiegach na ciało rolką z igłami o dł. 2-3 mm) mezoterapia mikroigłowa prowadzi do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy tkanek w miejscu zabiegowym, natomiast zastosowana po zabiegu ampułka bogata w substancje aktywne o działaniu lipolitycznym wspomaga usuwanie cellulitu (link do zakładki o mezoterapii).
 • mezoterapia igłowa – za pomocą igły do skóry właściwej wprowadzane są substancje o działaniu lipolitycznym, drenującym i ujędrniającym (link do mezoterapii igłowej);

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy opis zabiegu Body Shaping, pozostałe zabiegi opisane są na podstronach pod wyżej podaneymi linkami.

Body Shaping jest zabiegiem polegającym na masażu ssącym i próżniowym. Jest jednym z najbardziej efektywnych urządzeń służących do modelowania sylwetki, ujędrniania ciała – także biustu i pośladków, oraz usuwającym cellulit – zarówno profilaktycznie jak i w niwelowaniu już widocznych zmian.

W INNEJ Klinice piękna wykonujemy masaż usuwający cellulit i modelujący sylwetkę urządzeniem marki YASUMI – Body Shaping.

Na czym polega zabieg Body Shaping?

Zabieg Body Shaping jest masażem – w zależności od użytej głowicy jest to masaż ssący lub próżniowy. Zabiegowi poddawane są wszystkie partie ciała, które narażone są na cellulit i utratę jędrności, m.in. uda, pośladki, brzuch czy „boczki”. Masaż skutecznie zmniejsza cellulit, gdyż oddziałuje na tkanki powierzchowne oraz na układ krwionośny oraz limfatyczny. Powoduje to dotlenienie i ukrwienie tkanek, usprawnienie krążenia krwionośnego i limfatycznego na danym obszarze oraz przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Ruchy masażu kierowane są w kierunku węzłów chłonnych, aby odprowadzić nadmiar chłonki oraz toksyny do wątroby, i aby zostały następnie wydalone. Dotlenienie i ukrwienie tkanki tłuszczowej wspomaga również procesy lipolityczne i pomaga zmniejszyć tkankę tłuszczową. Tu należy wspomnieć, że sam zabieg nie działa lipolitycznie, ale wraz z dodatkową aktywnością fizyczną i stosowaniem preparatów o działaniu lipolitycznym wspomaga ten proces. Masaż jest również stymulacją komórek tkanki łącznej – fibroblastów – do produkcji kolagenu i elastyny.

Zatem, celem zabiegu Body Shaping jest usunięcie cellulitu oraz ujędrnienie skóry.

Masaż antycellulitowy i ujędrniający ciała (uda, pośladki, brzuch, boczki)

Zabieg polega na masażu próżniowo-ssącym poszczególnych partii ciała. Pierwsza część zabiegu to masaż metalowymi głowicami zaopatrzonymi w kulki i polega na kontrolowanym zasysaniu fałdu skórnego, który jest następnie masowany przez kulki. Ten etap zabiegu ma za zadanie rozluźnienie połączeń między komórkami tkanki podskórnej i komórkami tłuszczowymi. Kolejny etap to masaż szklanymi głowicami (ssawkami) o różnych rozmiarach. Ten etap ma za zadanie poprawę naturalnych funkcji krwiobiegu i układu limfatycznego, uwolnienie zbędnych produktów przemiany materii i odtransportowanie ich do węzłów chłonnych. Wszystko to prowadzi do usunięcia cellulitu.

Masaż ssący biustu i pośladków

Zabieg polega na masażu, za pomocą głowic pulsacyjne ssących. Ten zabieg ma na celu ujędrnienie i uniesienie biustu i pośladków.

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333

Przebieg zabiegu Body Shaping

Przed zabiegiem, na poszczególne partie ciała nakładana jest oliwka antycellulitowa, na której wykonywany jest następnie masaż.

Masaż ciała trwa od 20 do 30 minut, masaż ssący na biust i pośladki – 20 min.

Zabieg kończy się nałożeniem kawowego serum antycellulitowego Organique.

Ilość i częstotliwość zabiegów Body Shaping

Zabieg należy wykonywać początkowo raz a następnie dwa razy w tygodniu. Ilość zabiegów, dla uzyskania oczekiwanego efektu jest bardzo indywidualna, jednak zalecana ilość to od 10 do 20 zabiegów. Efektem ubocznym zabiegów Body Shaping, zwłaszcza po kilku pierwszych zabiegach, mogą być siniaki, które goją się do około tygodnia. Dopiero po wygojeniu się siniaków można wykonać kolejny zabieg – dlatego na początku serii zabiegi wykonujemy raz w tygodniu. Jeżeli siniaki się pojawią, zalecamy stosowanie maści z wyciągiem z arniki lub kasztanowca – pomaga to w szybszym zagojeniu się siniaków.

Wskazania do zabiegu Body Shaping

 • cellulit wodny i tłuszczowy,
 • obrzęki,
 • wiotka skóra,

Przeciwwskazania do zabiegu Body Shaping

 • ciąża, karmienie,
 • choroby i stany zapalne skóry,
 • łuszczyca,
 • bolesne żylaki,
 • zakrzepowe zapalenie żył i przyjmowanie leków p/zakrzepowych,
 • choroby serca,
 • nowotwory,
 • krwawienia, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia,
 • hemofilia,
 • skaza naczyniowa,
 • nadciśnienie, miażdżyca,
 • stany zapalne organizmu (RZS w okresie zaostrzenia),
 • choroby bakteryjne, wirusowe, pasożytnicze,
 • gorączka, wysoka temperatura ciała (39˚C),
 • zapalenie węzłów chłonnych,
 • zakrzepy

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333

Najczęściej zadawane pytania

1. Czy zabieg Body Shaping usunie cellulit?

Cellulit są to zmiany obrzękowo-włóknisto-stwardnieniowe tanki podskórnej. Zabieg Body Shaping jest metodą, która działa powierzchownie na skórę ujędrniając ją, oraz na tkanki podskórne polepszając w nich krążenie. Zatem, za pomocą tego zabiegu, nie usuniemy zmian strukturalnych i przerostowych tkanki podskórnej i całkowicie nie usuniemy cellulitu. Jednak seria zabiegów w zadowalający sposób usuwa zewnętrzne objawy cellulitu w postaci nierówności, zmniejsza obrzęki i poprawia koloryt skóry dotkniętej cellulitem. Warto wspomnieć, że aby efekty zabiegów były widoczne i trwałe seria zabiegów Body Shaping powinna być wsparta takimi działaniami jak picie dużej ilości wody, aby wspomóc oczyszczanie organizmu, niskotłuszczowa dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna.

2. Czy zabieg Body Shaping jest bolesny?

Parametry zabiegu są dobierane do odczuć klienta tak, aby zabieg był znośny dla klienta. Podczas kilku pierwszych zabiegów zabieg może być odczuwalny jako nieprzyjemny wręcz bolesny. Po pewnym czasie skóra się przyzwyczaja, dla niektórych jest wręcz przyjemny a parametry zabiegowe są zwiększane.

3. Ile zabiegów Body Shaping należy wykonać, aby był efekt?

Zabieg Body Shaping jest zabiegiem, który powinien być wykonywany w serii. Liczba zabiegów jest kwestią indywidualną i zależy od skali problemu oraz od innych czynników takich jak dieta, aktywność fizyczna i codzienna pielęgnacja. Przed rozpoczęciem serii nie do końca możemy więc przewidzieć, ile zabiegów będzie potrzebnych. Zaleca się jednak aby było to od 10 do 20 zabiegów w serii dwa – trzy razy w tygodniu, a następnie kilka razy w miesiącu zabieg przypominający aby utrzymać efekty zabiegowe.

W gabinecie INNA Klinika Piękna proponujemy Państwu usuwanie cellulitu wszystkimi wyżej wymienionymi metodami:

 • Body Shaping – masaż próżniowo – ssący, którego celem jest rozmasowanie partii ciała dotkniętych cellulitem, usprawnienie krążenia tkankowego, dotlenienie i ukrwienie tkanki podskórnej i skóry oraz odprowadzenie szkodliwych produktów przemiany materii do węzłów chłonnych i następnie do wątroby i wydalenie ich z organizmu; efektem serii zabiegów jest usunięcie widocznych oznak cellulitu,
 • mezoterapia mikroigłowa – poprzez liczne nakłucia w skórze (w zabiegach na ciało rolką z igłami o dł. 2-3 mm) mezoterapia mikroigłowa prowadzi do pobudzenia procesów regeneracji i przebudowy tkanek w miejscu zabiegowym, natomiast zastosowana po zabiegu ampułka bogata w substancje aktywne o działaniu lipolitycznym wspomaga usuwanie cellulitu (link do zakładki o mezoterapii).
 • mezoterapia igłowa – za pomocą igły do skóry właściwej wprowadzane są substancje o działaniu lipolitycznym, drenującym i ujędrniającym (link do mezoterapii igłowej);

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy opis zabiegu Body Shaping, pozostałe zabiegi opisane są na podstronach pod wyżej podaneymi linkami.

Body Shaping jest zabiegiem polegającym na masażu ssącym i próżniowym. Jest jednym z najbardziej efektywnych urządzeń służących do modelowania sylwetki, ujędrniania ciała – także biustu i pośladków, oraz usuwającym cellulit – zarówno profilaktycznie jak i w niwelowaniu już widocznych zmian.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Adres salonu

Inna Klinika Piękna
Senatorska 24, 30-106 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
09:00 - 16:00
Niedziela
zamknięte