Henna brwi i rzęs

Henna jest naturalnym barwnikiem, pochodzi z liści i pędów rośliny – lawsonii bezbronnej.

Henna, jako barwnik, była stosowana już w Starożytnym Egipcie do wykonywania tatuaży na ciele, farbowania dłoni, stóp, włosów oraz paznokci. Od czasów Starożytnego Egiptu była wykorzystywana przez wiele plemion do farbowania ciała czy włosów. Farbowanie henną podkreślało status majątkowy, pozycję w społeczeństwie lub też określało przynależność do plemienia – np. wojownicy Masajów malowali twarze za pomocą henny, aby podkreślić swój status plemienny.

I tak, już od 3 000 lat p.n.e. henna nie straciła na swojej popularności i po dziś dzień jest wykorzystywana do farbowania włosów, głównie brwi i rzęs. Czasem spotyka się jeszcze nawet, jak w starożytności, tatuaże wykonywane henną.

Głównym związkiem barwiącym w hennie jest lawson, czyli 2-hydroksy-1,4-naftochinon.

Rodzaje henny

Henna proszkowa – ma postać drobnego proszku i jest wykonana z najwyższej jakości barwników. Wnika głęboko we włos oraz barwi mocno naskórek, utrzymuje się od 4-6 tygodni.

Henna żelowa – jest w formie kremu, ma mniej gęstą konsystencję i wolniej zastyga niż henna proszkowa, wolniej też „chwyta” włosy i skórę; jest w związku z tym częściej stosowana do wykonywania henny brwi, gdyż łatwiej można nią manewrować, aby nadać brwiom pożądany kształt. Henna kremowa delikatnie nawilża włosy oraz nadaje im połysk. Utrzymuje się od 2-3 tygodni.

Henna występuje w trzech kolorach: brąz, czerń, grafit. Kolor henny jest dobierany do koloru włosów oraz koloru skóry. Kolory możemy mieszać ze sobą aby uzyskać kolor pośredni między wymienionymi kolorami.

Henna brwi

Nałożenie henny na brwi pozwala „wydobyć” włoski które są jasne i cienkie i nie są widoczne, oraz delikatnie przyciemnić włoski brwi. Henna pozwala dzięki temu nadać brwiom odpowiedni, pasujący do naszej twarzy kształt brwi lub po prostu podkreślić ich kształt i zatuszować ubytki w brwiach. U osób o bardzo jasnych włosach brwi bywają praktycznie niewidoczne, henna sprawia że stają się zauważalne. Po nałożeniu henny często okazuje się, że nasze brwi mają zupełnie inny kształt niż sądziliśmy oraz że jest ich więcej i są grubsze. Henna brwi zmienia oprawę oka, podkreśla oczy i rysy twarzy i nadaje wyrazistości całej twarzy. Odpowiednio dobrany do typu urody kolor henny oraz kształt brwi potrafi zdziałać cuda.

Po nałożeniu henny wykonuje się regulację brwi, aby usunąć włoski, które zaburzają docelowy kształt brwi -> zobacz ofertę regulacja brwi

Henna rzęs

Henna rzęs sprawia, że rzęsy zyskują na objętości oraz na długości. U osób z ciemną oprawą oczu niektóre rzęsy mogą być miejscami jaśniejsze, króciutkie, cienkie a ich końce są z reguły prawie niewidoczne gdyż są jasne i cienkie. Z kolei u osób o jasnej karnacji i jasnej oprawie oczu rzęsy są niekiedy pawie w ogóle niewidoczne. Henna podkreśla i „wydobywa” wszystkie włoski, które stają się bardziej widoczne a oczy wydają się wyraźniejsze i większe. Uroku zatem nabiera cała twarz.

Przeciwwskazania do henny brwi i rzęs

  • uczulenie na hennę (aby się przekonać, czy jesteśmy uczuleni na hennę należy przyjść na próbę uczuleniową),
  • zakażenia grzybicze, wirusowe, bakteryjne w miejscu zabiegowym,
  • dermatozy,
  • infekcje oka lub skóry wokół oczu (dotyczy henny rzęs),
  • zapalenie spojówek, jęczmień (dotyczy henny rzęs),
  • niedawno przebyte zabiegi chirurgiczne na oko lub na jego okolice.
Skontaktuj się z nami

Kontakt

Adres salonu

Inna Klinika Piękna
Senatorska 24, 30-106 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
09:00 - 16:00
Niedziela
zamknięte