Regulacja brwi

Regulacja brwi polega na usunięciu zbędnych włosków z brwi, które zaburzają nam pożądany kształt brwi lub jest ich po prostu w niektórych miejscach w nadmiarze. Celem regulacji, jest nadanie brwiom idealnego kształtu.

Jest to zabieg, któremu poddają się zarówno kobiety jak i mężczyźni.

Regulacja brwi – jakie daje efekty?

Regulacja brwi pozwala nadać brwiom odpowiedni kształt i grubość. Odpowiednio wyregulowane i „uporządkowane” brwi sprawiają, że twarz wygląda wyraźnie i świeżo. Odpowiedni kształt brwi podkreśla nie tylko oczy ale rysy całej twarzy. Regulacja brwi powinna być wykonana przez profesjonalistę, gdyż nieumiejętna regulacja może spowodować odwrotny skutek od pożądanego, brwi nie będą miały odpowiedniego kształtu i twarz będzie wyglądała niekorzystnie.

Regulacja brwi – wykonanie

Regulację brwi wykonujemy energicznymi ruchami za pomocą pęsety i zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Po zabiegu regulacji brwi skóra wokół może być nieco zaczerwieniona, dlatego zaleca się nałożenie kremu łagodzącego.

Regulację brwi często łączy się z henną brwi, co pomaga podkreślić odpowiedni kształt brwi oraz wydobyć te włoski które są jasne, cienkie i niewidoczne. Po nałożeniu henny często okazuje się, że nasze brwi mają zupełnie inny kształt niż po samej regulacji oraz, że mamy ich więcej i są grubsze niż sądziliśmy.

Przeciwwskazania do zabiegu regulacji brwi:

  • dermatozy w miejscu regulacji,
  • mechaniczne uszkodzenia skóry w miejscu zabiegowym,
  • zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze okolicy okołozabiegowej,
  • stan po zabiegach chirurgicznych wokół oczu lub brwi.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące regulacji brwi:

1. Regulacja brwi – czy jest bolesna?

Dla osób, które rzadko regulują brwi, zabieg ten może być bolesny, ale można się do niego przyzwyczaić. Regulacja brwi wywołuje u niektórych osób odruch łzawienia bądź kichania. Bardziej boleśnie zabieg ten odczuwany jest przed miesiączką.

2. Czy regulacji brwi poddają się mężczyźni?

Oczywiście, że tak. Mężczyźni coraz częściej przychodzą na regulację brwi. Często ich brwi są zbyt krzaczaste, włoski rosną między brwiami, brwi są bardzo gęste, jest ich dużo, lub są zbyt długie i trzeba je dodatkowo przyciąć. Takie brwi nie wyglądają estetycznie, a po regulacji brwi i ich uporządkowaniu, estetycznego wyglądu nabiera cała twarz.

3. Czy hennę brwi wykonuje się przed czy po regulacji?

Hennę brwi wykonujemy przed regulacją. Henną nadajemy brwiom odpowiedni kształt, „wydobywamy” włoski, które są mało lub wcale niewidoczne. Po zmyciu henny z brwi, wykonujemy regulację, czyli usuwamy te włoski które są niepotrzebne i zaburzają idealny kształt brwi.

4. Jak często należy wykonywać regulację brwi?

Regulację brwi powinno wykonywać się co 2-3 tygodnie, gdyż mniej więcej jest to czas po którym widać już odrastające włoski. Jeżeli robimy hennę brwi z regulacją, to 2-3 tygodnie jest to też czas, kiedy henna się wypłukuje i należy ją powtórzyć.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Adres salonu

Inna Klinika Piękna
Senatorska 24, 30-106 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
09:00 - 16:00
Niedziela
zamknięte