Depilacja laserowa Light Sheer

Czym jest depilacja laserowa, dla kogo i co można depilować?

Depilacja laserowa jest to usuwanie owłosienia za pomocą wiązki światła lasera, która docierając do mieszka włosowego trwale niszczy jego cebulkę. Laserowemu usuwaniu owłosienia może poddać się tak naprawdę każdy, o ile nie stwierdzono u niego któregoś z niżej wymienionych przeciwwskazań. Depilować można każdą partię ciała, z wyjątkiem okolic oczodołów, gdyż grozi to ryzykiem uszkodzenia wzroku. 

Na czym polega zabieg depilacji laserowej za pomocą LightSheer Desire?

Laser diodowy LightSheer, za pomocą wiązki światła o dużej energii trwale niszczy cebulkę włosa, powodując, iż włos w tym miejscu już nie odrośnie. Podczas jednego zabiegu niszczonych jest około 30 % włosów czyli tych, które znajdują się aktualnie w fazie aktywnego wzrostu – anagenu. Pozostałe włosy nie są czułe na światło lasera, należy wówczas poczekać aż wejdą w fazę anagenu, czyli ok 4-6 tygodni i wówczas należy wykonać kolejny zabieg. Niszczenie cebulki włosa przez światło lasera jest możliwe dzięki temu, iż energia z wiązki światła pochłaniana jest przez znajdującą się w cebulce melaninę. Zatem najłatwiej i najszybciej są usuwane włosy posiadające ciemny barwnik czyli włosy czarne, brązowe, ciemny blond. W przypadku włosów jasnych depilacja również jest skuteczna, lecz może to wymagać większej liczby zabiegów, natomiast usunięcie włosów białych i siwych jest praktyczne niemożliwe.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do depilacji laserowej należy wykluczyć szereg przeciwwskazań, dyskwalifikujących do zabiegu.Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Choroby nowotworowe,
 • Leczenie hormonalne (indywidualna terapia hormonalna, leczenie niepłodności, leczenie chorób tarczycy),
 • Stosowane leki doustne (terapia doustna retinoidami, wymaga półrocznej przerwy między końcem kuracji i pierwszym zabiegiem),
 • Stosowane leki miejscowe (światłouczulające; retinoidy– wymagany miesiąc przerwy),
 • Stosowane kosmetyki (krem z retinolem, witaminy A, E, C, kwasy owocowe – 1-2 tygodni przerwy),
 • Przyjmowanie środków pochodzenia ziołowego (dziurawiec, nagietek i inne światłouczulające np. Figura oraz leki antydepresyjne ziołowe– wymaga odstawienia jeden tydzień przed zabiegiem),
 • Opalenizna (min. 4 tyg. od opalania),
 • Antybiotykoterapia i terapia przeziębieniowa (wymaga dwutygodniowej przerwy przed zabiegiem),
 • Przyjmowanie sterydów doustnie i powierzchniowo,
 • Przed zabiegiem nie wolno wyrywać włosów pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym przez okres 4 tygodni,
 • Preparaty o działaniu złuszczającym, peelingi należy odstawić na tydzień przed zabiegiem,
 • Skóra ze skłonnością do przebarwień,
 • Dermatologiczne zmiany skórne (bielactwo, łuszczyca, opryszczka, znamiona barwnikowe, zmiany zapalne i inne),
 • Reticularis (marmurkowa skóra),
 • Fotodermatozy,
 • Padaczka (przeciwwskazanie względne).

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333

Laserowe usuwanie owłosienia – przygotowanie do zabiegu

Dzień przed przystąpieniem do zabiegu należy zgolić (nie wyrywać!) włosy na tej partii ciała, która będzie depilowana. Skóra w miejscu zabiegowym powinna być sucha i niczym nieposmarowana. Dzień przed zabiegiem nie zaleca się pić alkoholu. Z leków przeciwbólowych jakie można przyjmować dzień przed zabiegiem lub w dniu zabiegu jest paracetamol, w przypadku aspiryny i ibuprofenu zażytych doraźnie zaleca się 24 godzinną przerwę.

 

Depilacja laserowa – przebieg zabiegu

Zabieg jest bardzo precyzyjny, wykonywany głowicą z końcówką zabiegową wielkości 9 mm x 9 mm. Głowica zaopatrzona jest w system chłodzący skórę w miejscu zabiegowym, minimalizujący odczucia bólowe i dyskomfort podczas zabiegu. Odczucia towarzyszące depilacji to wyraźne ukłucia przypominające ukłucie szpilką, sporadycznie pieczenie, uczucie ciepła. Skóra zaraz po zabiegu jest zaczerwieniona, podrażniona i przeważnie występuje pokrzywka na depilowanej partii ciała. Zaczerwienienie i podrażnienie może utrzymywać się od kilku godzin do kilku dni. W tym czasie skórę należy traktować jak skórę oparzoną na słońcu – aplikować preparaty zawierające d-pantenol oraz unikać gorących kąpieli, sauny, siłowni, basenu a także nie opalać się przez okres jednego miesiąca. Zabieg trwa od 15 min na małe partie takie jak wąsik, broda, pachy do 2 godzin w przypadku nóg czy pleców.

Jak często ponawiać zabieg depilacji laserowej?

Zakłada się, że aby całkowicie pozbyć się niechcianego owłosienia, wymaganych jest minimum 4-6 zabiegów depilacji laserowej. W praktyce zdarzają się jednak pewne odstępstwa. U osób które korzystały wcześniej z depilacji za pomocą np. IPL, włosy są osłabione i cieńsze, zatem trudniej jest je usunąć laserem diodowym i prawdopodobnie będzie potrzeba większej ilości zabiegów.

Podobnie jest w przypadku jasnych włosów – mają mało barwnika – składnik mieszka włosa który pochłania energię światła laserowego – zatem taki włos trudniej usunąć i może być wymaganych więcej zabiegów.

Zabiegi depilacji laserowej na większości partii wykonujemy z częstotliwością 4-6 tygodni, w przypadku nóg, męskich pleców czy karku co 8 tygodni.

LightSheer Desire

Poniżej zamieszczono zdjęcia przedstawiające laser LightSheer Desire (Zdj. 1), końcówkę zabiegową (Zdj. 2) oraz schemat przedstawiający wykonanie zabiegu, czyli przyłożenie głowicy do miejsca zabiegowego (Zdj. 3).

Zdjęcie 1. Laser Light Sheer Desire.

Zdjęcie 2. Głowica z końcówką zabiegową.

Zdjęcie 3. Schemat przedstawiający przyłożenie głowicy do skóry podczas wykonywania zabiegu.

Czy efekt depilacji laserowej utrzymuje się na zawsze?

Prawidłowo wykonana depilacja, daje trwałą skuteczność i włosy nie powinny już odrastać. Jednak czasem zdarza się, że kilka cebulek włosowych nie zostanie zniszczonych do końca i niektóre włosy po pewnym czasie odrosną. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, należy wykonać zabieg przypominający raz na rok lub dwa.

Czy po jednym zabiegu depilacji widać już efekt?

Oczywiście, efektów laserowego usuwania owłosienia możemy się spodziewać już po pierwszym zabiegu, gdyż podczas pierwszego zabiegu tak jak podczas każdego kolejnego, usuwamy ok 30 % włosów,

Ile zabiegów jest potrzebnych aby całkowicie pozbyć się owłosienia?

Przyjmuje się, że aby całkowicie pozbyć się owłosienia na danej partii, potrzebnych jest minimum od 4-6 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni, w przypadku nóg czy męskich pleców odstępy między zabiegami wynoszą 8 tygodni. Ilość zabiegów depilacji może ulec zwiększeniu w przypadku włosów jasnych (ale nie białych i siwych bo takich w ogóle nie można usunąć), oraz po przebytych wcześniej nieskutecznych zabiegach depilacji.

Jak należy przygotować się do depilacji laserowej?

Przed zabiegiem depilacji należy przede wszystkim wykluczyć szereg przeciwwskazań, dyskwalifikujących daną osobę z zabiegu depilacji laserowej. Wszystkie przeciwwskazania są wymienione powyżej. Jeżeli nie dotyczy nas żadne z nich i kwalifikujemy się do zabiegu, dzień przed depilacją należy ogolić daną powierzchnię za pomocą maszynki (nie wyrywać). Skóra w miejscu depilacji laserowej powinna być sucha i niczym nie posmarowana.

Jak należy postępować po zabiegu depilacji laserowej?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest czerwona i podrażniona, należy ją traktować jak skórę spaloną na słońcu. Zatem przez kilka dni traktować ją kremami z d-pantenolem, nie stosować gorącego prysznica, unikać siłowni, sauny, basenu. Nie można wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych przez okres jednego miesiąca, a miejsca narażone na taką ekspozycję smarować kremem z filtrem 50.

Czy zabieg depilacji laserowej boli?

Bolesność zabiegu jest kwestią indywidualną. Odczucia jakie towarzyszą zabiegowi depilacji to ukłucia przypominające ukłucia szpilką. Jednak przez jednych jest to odczuwane jako zwykłe, dające się znosić ukłucia, a dla innych zabieg jest dużo bardziej bolesny lub wręcz trudny do zniesienia. Tak więc odczucia są bardzo indywidualne i zależą od naszego progu bólu, samopoczucia a u kobiet w dużej mierze od dnia cyklu miesiączkowego. Mimo to przed zabiegiem nie można zażywać środków przeciwbólowych a znieczulenie nie jest polecane, zwłaszcza przed pierwszym zabiegiem, gdyż odczucia bólowe osoby depilowanej są ważnym wskaźnikiem poprawnie dobranych parametrów zabiegowych.

W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań, prosimy o kontakt telefoniczny lub zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

Zdjęcia przedstawiające przykłady efektów depilacji w porównaniu do stanu przed zabiegami

Poniższe zdjęcia przedstawiają efekty zabiegów depilacji laserowej wykonanej z użyciem laseru LightSheer Desire.

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333

Części ciała, które można poddać depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest najbardziej skutecznym zabiegiem usuwania nadmiernego oraz niechcianego owłosienia.

Depilacja laserowa pach

Jest jedną z najczęściej depilowanych partii w naszym salonie wybieraną przez Panie. Przed zabiegiem nie należy stosować antyperspirantów oraz dezodorantów, a także po zabiegu do momentu zniknięcia podrażnienia. Podrażnienie jest kwestią indywidualną i może utrzymywać się nawet do tygodnia, jednak wszystko zależy od grubości i koloru owłosienia,  a także od wrażliwości osoby. Po zabiegu nie wolno korzystać z sauny oraz basenu, nie zaleca się także aktywności fizycznej 2-3 po zabiegu. Skóra pod pachami po zabiegu jest podrażniona, dlatego też powinno się ją traktować jak poparzoną słońcem, możemy wtedy zastosować kosmetyki łagodzące np. maść bepanthen, alantan, bądź zasypkę łagodzącą. Odstęp pomiędzy zabiegami 6 tygodni.

Depilacja laserowa nóg

Łydki jak i uda są obszarem narażonym na wrastanie włosów po depilacji woskiem, pastą cukrową czy depilatorem mechanicznym. Depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem tego problemu. Zabieg wykonywany jest również małą głowicą jak w przypadku innych partii, dzięki czemu efekty są znacznie  lepsze, ponieważ wiązka świtała lasera skupia się na mniejszym obszarze i jest w stanie zniszczyć więcej włosów anagenowych niż w przypadku dużej głowicy. Podrażnienie może utrzymywać się dłużej nawet do tygodnia, w tym okresie polecamy stosować zasypki o działaniu łagodzącym. Odstęp pomiędzy zabiegami powinien wynosić 8 tygodni.

Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini cieszy się bardzo dużą popularnością. W naszym salonie rozróżniamy 3 rodzaje depilacji bikini:

 • podstawowe – polega na usunięcie włosów jedynie z pachwin,
 • częściowe – to obszar pachwin oraz w głąb bielizny na szerokość około 3cm z obu stron oraz od góry,
 • głębokie – obejmuje cały obszar łącznie z szparą międzypośladkową, potocznie zwane bikini hoolywodzie.

Przygotowanie do zabiegu polega na ogoleniu miejsca poddanego depilacji laserowej maszynką jednorazową dzień wcześniej, bądź w tym samym dniu. Zabieg przeprowadzany jest małą głowicą lasera, która posiada system chłodzący, dzięki czemu zabieg jest mniej bolesny. Skóra po zabiegu powinna być traktowana tak samo jak pod pachami. Zalecana ilość zabiegów depilacji laserowej bikini to ok. 6, jednak należy pamiętać, że ilość zabiegów dla każdej osoby jest indywidualna i zależy od grubości, koloru włosów, koloru skóry a także systematyczności zabiegów. Przerwa między zabiegami 6 tygodni.

Depilacja laserowa brody

Wiele kobiet boryka się z nadmiernym owłosieniem skóry twarzy, może być to spowodowane zaburzoną gospodarka hormonalną czy chorobami np. tarczycy, hirsutyzm. Włosy mogą również pojawić się na wąsiku, boczkach czy szyji. Przed zabiegiem nie wolno wykonywać peelingów mechanicznych oraz chemicznych minimum tydzień, należy pamiętam aby włosy nie były wyrywanie 4 tygodnie, jedynie golone, a także skóra twarzy nie może być opalona. Po zabiegu skóra jest podrażniona, jednak podrażnienie utrzymuje się krócej niż w przypadku ciała, polecamy wtedy stosować żel aloesowy o działaniu łagodzący. Ilość zabiegów to 4 do 6, w ostępach 4-6 tygodni. Jednak należy pamiętać, że w przypadku zaburzonej gospodarki hormonalnej ilość zabiegów może być większa  w zależności od indywidualnych potrzeb.

Depilacja laserowa pleców

Depilacje laserową pleców najczęściej wykonują Panowie. Zabieg na tę okolicę wykonujemy co 8 tygodni. Podrażnienie po zabiegu może utrzymać się dłużej niż w przypadku innych partii, czasem nawet do 2 tygodni przy pierwszych zabiegach. Polecamy zastosować wtedy zasypkę łagodzącą, unikanie sauny, basenu, a także brak aktywności fizycznej. Po zabiegu włosy normalnie rosną jak do tej pory i około 2-3 tygodnie po zabiegu zniszczone włosy zaczynają wypadać.

Depilacja laserem diodowym a IPL – różnice

Depilacja laserem  diodowym i IPL bardzo często postrzegane są jako jeden i ten sam zabieg – nic bardziej mylnego. Choć zasada działania jest bardzo podobna główną różnicą jest ilość wykonywanych zabiegów oraz przede wszystkim skuteczność redukcji owłosienia.

Skrót IPL to Intense Pulsed LIght co oznacza intensywnie pulsujące światło. Sam zabieg to w skrócie bardzo intensywne naświetlanie lampą ksenonową (polichromatyczną) znajdującą się w głowicy urządzenia IPL. W czasie zabiegu wiązka emitowana przez głowicę ma różne długości fali w zależności od użytego filtra i programu zabiegowego, czego efektem jest nagrzewanie tkanek znajdujących się w bliskiej okolicy emitera. W konsekwencji  sprawia to, że wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, przez co światło nie działa wyłącznie na włos. Skutkiem takiego zabiegu jest jego zdecydowanie mniejsza skuteczność.

Zasada działania lasera diodowego opiera się na tym, iż generuje wiązkę promieni  tylko o jednej długość fali (promieniowanie monochromatyczne) – 810 nm, której emisja oddziałuje w ściśle wyznaczone miejsca, bez uszkodzenia otaczających tkanek. Absorbowane przez melaninę mieszka włosowego światło, zostaje tam przekształcone w ciepło i następuje uszkodzenie macierzy włosa. Ilość energii, która zostaje wydzielona niszczy tylko mieszek i jest całkowicie bezpieczna dla człowieka. To zjawisko jest podstawą tego rodzaju depilacji i nosi nazwę selektywnej fototermolizy, którą pod tym względem lasery zdecydowanie przewyższają w porównaniu do lamp IPL. Skuteczność epilacji laserem LightSheer polega więc na trwałym uszkodzeniu włosów w fazie anagenu, a zatem w fazie jego wzrostu i osiąga nawet 95% po serii wykonanych zabiegów.

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333

Zabiegi depilacji laserowej przeznaczone dla mężczyzn

Ze względu na szerzący się trend o nienagannym wyglądzie również u mężczyzn oraz problemy  z grubymi i gęstymi włosami na całym ciele, Panowie bardzo często zgłaszają się do Naszego salonu w celu pomocy w ich usunięciu.

Duża grupa mężczyzn decydują się na zabieg depilacji laserowej klatki piersiowej, często rozszerzanej do depilacji brzucha.

Bardzo częstym obszarem wybieranym przez naszych klientów jest również depilacja laserowa karku. Jest to krótki zabieg, ponieważ jest to niewielki obszar, ale bardzo kłopotliwy. Są to zazwyczaj włoski grube i ciemne – czyli idealnie kwalifikujące się do depilacji laserowej, przez co są widoczne i uporczywe.

Włosy z karku często są usuwane u fryzjerów podczas obcinania włosów, należy jednak pamiętać, że włoski te szybko odrastają zaburzając linie włosów. Ponad to przez golenie włosy stają się grubsze i mocniejsze co skutkuje tym, że są bardziej widoczne.

Najlepszym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa pleców. Szczególnie dla mężczyzn uprawiających  sport, zbyt duże owłosienie na tej części ciała to duży kompleks. Plecy to trudno dostępny obszar, co nie ułatwia Panom również samodzielnej depilacji.

Zabiegi depilacji laserowej przeznaczone dla kobiet

Depilacja laserowa ud i łydek

Perfekcyjnie gładka skóra to dla kobiet podstawa. Zwłaszcza jeśli chodzi o nogi – najczęściej odsłanianą partię, zwłaszcza latem.Wiele Pań ma ciemne i mocne owłosienie co jest dużym problemem i kompleksem, ponieważ musimy sięgać po maszynkę codziennie. Niektóre z Pań decydują się  na wykonanie depilacji samych łydek, ponieważ wiele osób ma naturalnie wyraźnie mocniejsze i ciemniejsze włosy na łydkach niż na udach.

Czas zabiegu samych łydek to ok.40 min, natomiast całych nóg ok.1,5 h.

Depilacja laserowa wąsika

Dzięki małej i precyzyjnej głowicy lasera możemy również usunąć niechciane owłosienie nawet w najmniejszych obszarach m.in tzw wąsika, czyli górnej wargi. Zazwyczaj są to kobiety po ciąży, cierpiące na hirsutyzm, a także kobiety o naturalnie ciemnych włosach, które decydują się na zabieg ze względów estetycznych. Trwałe usuwanie wąsika laserowo jest o tyle wskazane, gdyż inne metody pogłębiają problem – włoski rosną szybciej, są ciemniejsze i grubsze.

Czas takiego zabiegu to ok.10 min

Depilacja laserowa pach

Depilacja pach polecana jest wszystkim kobietom, szczególnie tym, które uprawiają sport i często noszą koszulki na ramiączkach. Taka depilacja jest świetnym rozwiązaniem również dla kobiet, które źle reagują na maszynki jednorazowe lub depilatory. W wielu przypadkach taka depilacja prowadzi do nadmiernej wrażliwości, oraz do nieestetycznie wyglądających podrażnień, które są ciężkie do wyleczenia.

Wiele kobiet zaczyna tylko od depilacji pach w celu sprawdzenia efektów po zabiegu, a następnie decyduje się na wydepilowanie innych partii ciała.

Depilacja pach trwa ok. 20min

Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini cieszy się bardzo dużą popularnością. Nasze klientki mają do wyboru 3 rodzaje depilacji począwszy od linii bikini, aż do bikini całkowitego łącznie z linią stringów. Każda z przedstawionych obszarów jest bardzo wygodna, szczególnie na wakacjach, kiedy nie musimy martwić się o wyrastające włoski wychodzące spod kostiumu kąpielowego i możemy cieszyć się gładką skórą bez podrażnień.

Depilacja bikini trwa od 10 do 30min w zależności od wybranej opcji

Czy depilacje laserową można wykonywać latem?

Zabieg depilacji laserowej można wykonać o każdej porze roku pod warunkiem, że skóra nie jest opalona ani poddawana ekspozycji słonecznej.  Latem depilacje laserową możemy wykonać tylko i wyłącznie na partie całkowicie zasłonięte. Dodatkowo należy pamiętać, iż po depilacji laserowej należy unikać słońca aż do zniknięcia podrażnień pozabiegowych.

Depilacja laserowa a stosowane leki

Istnieje kilka rodzajów grup leków, które mają wpływ na efekty depilacji laserowej.

Wiele z nich jest bezwzględnym przecwiwwskazaniem do wykonania zabiegu:

 • Retinoidy – wymagają półrocznej przerwy między końcem kuracji i pierwszym zabiegiem
 • Środki światłouczulające (miejscowe) – wymagany miesiąc przerwy
 • Antybiotykoterapia i terapia przeziębieniowa – wymagana dwutygodniowa przerwa
 • Przyjmowanie sterydów doustnie i powierzchniowo – wymagane pół roku przerwy
 • Przyjmowanie wit C i wit A – wymagana przerwa od tygodnia do dwóch w zależności od stężenia
 • Leki antydepresyjne – wymagany tydzień przerwy
 • Niektóre leki hormonalne – wymaga konsultacji z lekarzem

Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333

Czy kolor owłosienia i kolor skóry ma znaczenie przy depilacji laserowej?

Podstawą dobrej i skutecznej depilacji laserowej jest kolor skóry oraz kolor włosów poddanych zabiegowi. Laser diodowych Light Sheer Desire oddziałowuję na melaninę, która znajduje się we włosach oraz skórze. Ciemnie włosy posiadają bardzo dużo melaniny, dlatego też depilacja laserowa będzie najbardziej skuteczna w przypadku ciemnych włosów.  Natomiast depilacji laserowej nie wykonujemy na skórze opalonej oraz u osób, które mają bardzo ciemną karnacji, ponieważ energia świetlna emitowana przez laser w pierwszej kolejności dotrze do melaniny zawartej w skórze a dopiero później do barwnika znajdującego się w cebulce włosa. Zabieg u takich osób będzie nieskuteczny, a także istnieje ryzyko poparzeń skóry. Zaleca się zrezygnować z opalanie na okres co najmniej 4 tygodni przed planowanym zabiegiem laserowym. Podsumowując im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra, a więc im większy między nimi kontrast, tym zabieg jest skuteczniejszy. Zabieg jest znacznie mniej skuteczny w przypadku włosów blond, rudych i siwych, ponieważ zawierają zbyt mało melaniny.

Depilacja laserowa – Fazy wzrostu włosa

Aby lepiej zrozumieć mechanizmy działania wiązki lasera na cebulkę włosa warto poznać budowę włosa:

Keratyna-białko wytwarzane w naskórku stanowi główny budulec włosa. Włos składa się z łodygi oraz korzenia, który ukryty jest w skórze. Jest on osadzony  w torebce, która nazywana jest mieszkiem włosowym. Uchodzi do niej również  gruczoł łojowy. Na samym dnie mieszka włosowego znajduje się cebulka włosowa. Zawiera ona tzw. komórki macierzy – odpowiedzialne za powstawanie włosa i jego wzrost. Jedynym żywym fragmentem włosa jest cebulka. Natomiast łodyga włosa, która znajduje się nad powierzchnią skóry jest martwą strukturą włosa. Macierz włosa składa się z różnicujących się komórek nabłonka (odpowiedzialnych za wzrost włosa), a także melanocytów (odpowiedzialnych za ich barwę).  Im więcej melaniny, tym kolor włosów jest ciemniejszy. Jak wiemy, kolor skóry człowieka zmienia się również z ekspozycją na słońce, za co również odpowiedzialna jest melanina, która decyduje o naszym kolorze skóry. W cebulka włosa, umiejscowionej na brodawce  znajduje się dużo naczyń krwionośnych, które dostarczają komórkom macierzy różne substancje zarówno odżywcze jak i budulcowe.

Włosy na naszym ciele rosną w różnym czasie. Cykl życiowy włosa dzielimy na trzy fazy: ANAGEN – fazę wzrostu włosa, KATAGEN – fazę przejściową włosa, oraz TELOGEN – fazę spoczynku włosa.

Podczas jednego zabiegu depilacji laserowej usuwamy wyłącznie włoski, które obecnie znajdują się w fazie wzrostu włosa.

Schemat cyklu życiowego włosa:

FAZA ANAGENU – to aktywna faza wzrostu włosa w mieszku włosowym. Komórki macierzy intensywnie się dzielą by produkować nowy włos. Czas trwania fazy anagenu zależy od partii ciała na której włos rośnie.

FAZA KATAGENU – po zakończeniu fazy wzrostu włos wchodzi w fazę zanikania. W tym czasie w korzeniu włosa zachodzą procesy przebudowy. Zanika macierz włosa i włos zostaje wypchnięty w kierunku powierzchni skóry.

FAZA TELOGENU – jest to faza wypadania, w której włos jest całkowicie zrogowaciały i nie zachodzą w nim już żadne procesy przemiany materii. Cebulka włosa staje się coraz cieńsza, aż w końcu wypada przy myciu, szczotkowaniu lub zostaje wypchnięty przez nowo rosnący włos. By na stałe pozbyć się owłosienia należy pamiętać, że zabiegi powinny być wykonywane systematycznie. Związane jest to ściśle z fazami wzrostu włosa.

Koszty depilacji laserowej

Koszty depilacji laserowej zależne są od wielkości partii poddawanej zabiegowi. W naszym salonie w porównaniu do konkurencji są one bardzo atrakcyjne. Oferujemy również karnety na większą ilość zabiegów.

Warto zaznaczyć również że przy tak ważnym zabiegu jak depilacja laserowa należy zwrócić uwagę na rodzaj lasera oraz wykształcenie osób wykonujących zabieg.

W Naszym salonie pracują tylko i wyłącznie najwyższej klasy kosmetolodzy specjalizujący się w depilacji laserowej od wielu lat, posiadającymi certyfikaty potwierdzające ich umiejętności w wykonaniu tego typu zabiegów.

Posiadamy również własny laser najlepszej generacji – LightSheer Desire, który obecnie stał się wizytówką i najlepszą gwarancją dobrze wykonanej depilacji laserowej.

Skontaktuj się z nami

Kontakt

Adres salonu

Inna Klinika Piękna
Senatorska 24, 30-106 Kraków

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
10:00 - 20:00
Sobota
09:00 - 16:00
Niedziela
zamknięte