Pedicure
Pedicure jest to zabieg pielęgnujący i upiększający stopy i paznokcie u stóp. Zadbane stopy i paznokcie u stóp u kobiet jak i u mężczyzn są w dzisiejszych czasach pewnego rodzaju obowiązkiem i świadczą o prawidłowej higienie osobistej.
Gabinet INNA Klinika Piękna proponuje Państwu pedicure klasyczny, biologiczny oraz pedicure SPA. Do malowania paznokci stosujemy klasyczne lakiery zmywalne marki INGLOT oraz lakiery hybrydowe marki Gelish oraz MOLLON.
Historia pedicure
Początki pedicure sięgają podobnych czasów jak manicure, mianowicie czasów Starożytnego Egiptu i faraonów. Tam paznokcie u rąk i stóp farbowano wówczas naturalnymi barwnikami – henną oraz alkaniną. Były to też czasy gdy chodzili boso, tak więc prawdopodobnie ich stopy wymagały pewnej uwagi.
Jak już wspomniano w zakładce poświęconej manicure początki dzisiejszego sposobu pielęgnacji paznokci sięgają wieku XVIII i XIX, kiedy powstawały narzędzia zbliżone do tych, które używamy po dziś dzień.
Ciekawostką jest to, iż pierwsza Klnika Paznokci, zajmująca się wyłącznie manicure i pedicure została założona przez „Pierwszą Damę Paznokci” – Jessica Vartoughian w 1969 r w USA. Wprowadziła ona bowiem wiele nowatorskich metod pielęgnacji i zdobienia paznokci, m.in. manicure francuski czy termiczne rękawiczki i skarpetki. Do dziś z usług Kliniki korzystają gwiazdy Hollywood.
Zadzwoń i umów się na wizytę 666-344-333
Pedicure klasyczny
Przebieg zabiegu pedicure klasycznego wygląda następująco:
- aromatyczna, ciepła kąpiel stóp z dodatkiem zmiękczającej soli do kąpieli,
- złuszczenie zrogowaciałego naskórka ze stóp za pomocą frezarki (bardzo rzadko omegi),
- spiłowanie paznokci – skrócenie ich i nadanie im odpowiedniego kształtu,
- zmiękczenie, odsunięcie skórek i usunięcie ich za pomocą cążek,
- wypolerowanie i nabłyszczenie płytki paznokciowej/ zmatowienie, odtłuszczenie płytki i nałożenie lakieru zwykłego lub hybrydowego (utwardzany w lampie UV),
- nałożenie odżywczej oliwki na skórki paznokciowe,
- wmasowanie w skórę stóp nawilżającego balsamu.
Pedicure biologiczny
Pedicure biologiczny od pedicure klasycznego różni się tym, iż do pedicure biologicznego nie stosujemy metalowych narzędzi a skórki paznokciowe nie są wycinane a jedynie odsuwane. Przebieg zabiegu pedicure biologicznego:
- aromatyczna kąpiel stóp z dodatkiem zmiękczającej soli do stóp,
- złuszczanie zrogowaciałego naskórka za pomocą frezarki (ewentualne tarki),
- spiłowanie paznokci,
- odsunięcie skórek,
- wypolerowanie i nabłyszczenie płytki paznokciowej/zmatowienie, odtłuszczenie płytki i nałożenie lakieru do paznokci zwykłego lub hybrydowego,
- nałożenie oliwki na skórki,
- wmasowanie nawilżającego balsamu do stóp.
Pedicure SPA
W zabiegu pedicure SPA pedicure klasyczny lub pedicure biologiczny zostaje wzbogacony o peeling stóp, serum oraz maskę, którą zostawiamy pod okluzją. Skóra stóp po zabiegu pedicure SPA jest o wiele gładsza, lepiej odżywiona i nawilżona.
Przeciwwskazania do pedicure
- drożdżyca, grzybice, zakażenia bakteryjne w okolicy zabiegowej,
- stany alergiczne w okolicy zabiegowej,
- brodawki.
Najczęściej zadawane pytania dotyczące pedicure:
1. Jak często powinno się wykonywać zabieg pedicure?
Zabieg pedicure powinno wykonywać się raz w miesiącu, aby nie dopuścić do nadmiernego nagromadzenia się zrogowaciałego naskórka, zachować odpowiednią długość paznokci oraz skórek paznokciowych.
2. Lepiej wykonać pedicure na sucho czy na mokro?
Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na rynku stosowane są obie techniki. Zbyt długie moczenie stóp przed pedicure też nie jest zbyt korzystne – nie powinno się doprowadzić do zbyt silnego odmoczenia stóp. Najlepiej moczyć stopy kilka minut – twarde skórki i zrogowaciałe pięty lekko zmiękną a stopy będą odświeżone, co wiąże się z większym komfortem dla klienta.
3. Przy mocno zrogowaciałych piętach można wykonać pedicure omegą?
Drastyczne ścinanie zrogowaciałego naskórka – tak jak to wykonuje się omegą – nie jest polecane. W dzisiejszych czasach odchodzi się już od takiego ścinania naskórka, a w zamian poleca się frezarkę lub tarkę. Stosowanie omegi do ścinania zrogowaceń powoduje, że narastają one coraz więcej i coraz szybciej, przejście na delikatniejsze metody spowoduje, że skóra na stopach zacznie narastać wolniej i będzie delikatniejsza.
4. Czy pedicure boli?
Zabieg pedicure nie jest bolesny. Klient jest w wygodnej – półleżącej pozycji, a stosowane w gabinecie INNA Klinika Piękna metody do pedicure są w zupełności bezbolesne.
5. Czy można wykonywać pedicure w czasie ciąży?
Jak najbardziej, pedicure można wykonywać w trakcie ciąży.